Samsung Galaxy S8 bude mít 4K displej

Je to sice ještě čtyři měsíce před tím, než bude nový Samsung Galaxy S8 odhalen, ale možná to bude ještě dříve, jelikož Samsung Galaxy Note 7 se potýká s problémy. Podle informací by měl nový telefon Galaxy S8 nabídnout UHD rozlišení. Na nynějším modelu je QHD rozlišení 1440 x 2560. Samsung má pro to dobrý […]

Sony Xperia Z5 Premium

Je to sice ještě čtyři měsíce před tím, než bude nový Samsung Galaxy S8 odhalen, ale možná to bude ještě dříve, jelikož Samsung Galaxy Note 7 se potýká s problémy. Podle informací by měl nový telefon Galaxy S8 nabídnout UHD rozlišení. Na nynějším modelu je QHD rozlišení 1440 x 2560.

Samsung má pro to dobrý důvod, jelikož chce, aby displej podporoval virtuální realitu. Pro virtuální realitu musíte mít dobré rozlišení, protože při menších rozlišení není obraz dobrý a některým lidem se u toho dělá špatně.

Nevýhoda je malá výdrž baterie

Bohužel nevýhodou velkého rozlišení je malá výdrž baterie. To asi zažívají ti, kteří si nainstalovali Oculus VR na své telefony Galaxy S7, protože právě tam je obrovská spotřeba energie. Jeden majitel telefonu, který načetl aplikaci do svého telefonu říká, že po třech hodinách ztratil 70% baterie.

Sony má UHD rozlišení s vyjímkou.

Sony již má telefon s UHD rozlišením. Jedná se o Sony Xperia Z5 Premium. Nicméně 2160 x 3840 rozlišení je dostupne pouze pro fotografie a video. Vše ostatní je v rozlišehí FHD 1080 x 1920.

Odhalení Galaxy S8 v únoru 2017

Podle všeho Galaxy S8 bude mít novou Gorilla Glass 5 ochranu. Telefon bude odhalen na MWC 2017 v Únoru příštího roku. Tedy od 27. Února – 2. Března 2017 v Barceloně.