Samsung Galaxy S8 dokáže nahrávat s 1000fps

Samsung Galaxy S8 se dostal opět na povrch s několika fotografiemi a bude mít zároveň stejnou funkci fotoaparátu, jako má Sony Xperia XZ Premium. Dokážete tak nahrávat slo-mo videa, jelikož zvládne 1000fps. Iris skener bude také vylepšen a má 3.7 MPx, pro lepší rozpoznání obličeje. Fotoaparát, který bude mít právě 12 MPx, tak zvládné slow-motion […]

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 se dostal opět na povrch s několika fotografiemi a bude mít zároveň stejnou funkci fotoaparátu, jako má Sony Xperia XZ Premium. Dokážete tak nahrávat slo-mo videa, jelikož zvládne 1000fps.

Iris skener bude také vylepšen a má 3.7 MPx, pro lepší rozpoznání obličeje. Fotoaparát, který bude mít právě 12 MPx, tak zvládné slow-motion videa a to díky DRAM. Videa se tak ukládají na RAM, kde se zpracovávají a díky tomu zvládne nahrávat s vyšším FPS. Je ale jasné, že na takový FPS bude potřeba větší interní paměť.

Co je to FPS

FPS (snímková frekvence) značí, kolik dokáže zobrazit zařízení unikátních snímků za sekundu. Čím větší FPS, tak tím více detailu zachytíte. Proto když se hrají online PC hry, tak se hráči snaží o větší FPS i v případě, že ho mají vysoký.

Podle veškerých informací je největší zpomalení zaznamenáno s 1Tfps. Díky takovému zpomalení šlo vidět šíření samotného světla.

Sony Xperia XZ Premium odhalil na MWC 2017 tuto funkci a to díky Sony IMX400 senzoru. Podle všeho Samsung tento senzor nepoužije a má něco jiného.

Přední fotoaparát Samsung Galaxy S8 bude mít 8MPx a menší 3.7 MPx pro rozpoznávání obličeje.

Telefon bude za dva týdny odhalen v New Yorku a Londýně.