Vypnout reklamy

Samsung Galaxy SmartTag+ s podporou UWB

V únoru firma Samsung představila sledovací zařízení Galaxy SmartTag. Jedná se o zařízení, které si připnete třeba na batoh a pokud batoh někde necháte, tak díky tomuto zařízení ho najdete. Jednalo se však o dostupnější variantu. Nyní je tady verze „plus“, která disponuje UWB funkcí, tedy funkce, která zajistí silnější signál a přesnější lokalizaci.

SmartTag+ má klasicky design standardní Galaxy Tag, ale dorazí pouze ve dvou barvách a to v černé a šedé barvě. Právě čip UWB umožňuje přesnější lokalizaci tohoto zařízení oproti Bluetooth. Nicméně je možné kombinace UWB a Bluetooth a to pro AR sledování v reálném čase. Dosah je pak 120 metrů a má certifikaci IP53. Je tedy vodě-odolný.

Problémem je, aby zařízení fungovalo správně, tak i váš telefon musí podporovat UWB technologií, což má nyní jen Note 20 Ultra, Z Fold 2, Galaxy S21+ a S21 Ultra.

Taktéž je potřeba k tomu využívat SmartThings aplikaci pro to, abyste mohli spárovat a ovládat tento tracker. Nicméně technologie UWB má větší spotřebu energie a sledovací zařízení vydrží méně měsíců a tedy celkem 5. U Galaxy Tag tomu bylo 300 dnů, tedy asi 10 měsíců.

Cena GalaxyTag+ je 40$ a dostupný bude od 16. dubna.