Vypnout reklamy

Samsung Galaxy Watch 4 a Classic specifikace odhaleny

Samsung bude odhalovat novou generaci hodinek 11. srpna 2021 a má dojít k velké změně v oblasti softwaru, kdy firma nebude využívat svůj systém Tizen, ale One UI na Wear OS.

Galaxy Watch 4 Classic obdrží klasický fyzický rámeček a standardní verze Watch 4 bude mít sportovní verzi vzhledu.

Tyto hodinky a jejich fotografie se dostaly na veřejnost už několikrát. Obě verze však budou mít stejnou velikost obrazovky, kde klasický model má velikost rámečku 42/46mm a 40/44mm u standardní edice. Nicméně jde u menších rámečku o 1.19 palců a 1.36 palců u větších.

Obě verze budou od sebe odlišné také s materiálem, které budou na hodinkách použity. Prémiová verze Galaxy Watch 4 Classic bude mít kovové tělo a standardní verze pak hliníkové. Obě verze mají mít IP68 krytí proti prachu a vodě do 5ATM. Dále mají hodinky Gorilla Glass DX sklíčko pro ochranu displeje.

Displej a software

Co se týče displeje, je tady použit SAMOLED 450 x 450px, což je upgrade oproti Watch 3, které měly 360 x 360px. Baterie pak zůstává stejná a to 247 mAh pro malé hodinky a 361 mAh pro větší. Výdrž baterie je pak 7 dní.

Hodinky poběží na Google Wear OS s One UI Watch 3.5 a čipem Exynos W920, který je vytvořen speciálně pro nositelná zařízení. Mají 1.5 GB paměti a 16 GB úložiště. Nechybí ani 4G připojení, dual band Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC a GNSS standard (PS, GLONASS, Galileo, Beidou).

Se souhlasem ministerstev zdravotnictví pak mohou mít hodinky v různých zemích snímač tepu nebo okysličení krve či ECG.