Vypnout reklamy

Samsung Galaxy Z Flip oficiálně

Vydáno dne: 11.2.2020

Samsung oficiálně v San Francisku představil nový telefon Samsung Galaxy Z Flip. Jedná se o takové “véčko”, ale tentokrát bez tlačítek.

Doba skládací je tady a tentokrát firma Samsung představuje nový high-end telefon Galaxy Z Flip s úhlopříčkou 6.7 palců. Nicméně při složení ho jednoduše vložíte do kapsy.

Má přednosti ve skrytém kloubu a zbrusu novém uživatelském rozhraní optimalizovaném pro skládané telefony.

Dostupnost a cena

Od 21. února bude telefon k dispozici v České republice u vybraných prodejců. I přesto, že jsme doufali v nízkou cenu, tak vás musíme zklamat. Telefon bude nabízen za 38 990,- Kč, ale krom samotného telefonu získá zákazník také pojištění.

Je zde také prémiový servis Moje Galaxy, kde máte speciální infolinku a bezplatné vyzvednutí poškozeného telefonu s nabídkou náhradního.

Samsung Galaxy Z Flip klíčové specifikace
Samsung Galaxy Z Flip klíčové specifikace

Další krok ve skládací éře

Jedná se zase o posun v této době skládací. První model Řady Z je průkopníkem nové třídy přístrojů.

Přednosti telefonu

Asi vás zajímají přednosti tohoto telefonu. Je to určitě možnost nosit menší telefon po kapse a v případě potřeby ho otevřete, jako klasické véčko. Zároveň bude k dispozici několik barevných variant.

Dále by jsme měli říct o nové technologií Ultra Thin Glass, která je vyrobena přímo v Samsungu. Jedná se o displej, který je tenký a vypadá opravdu elegantně. Dále tady neuvidíte výřez ani jiné rušivé elementy, což je skvělé.

Konstrukce skrytého kloubu funguje tak, že jsou zde dva váčky, které jsou vyrobené tak, aby byl telefon v otevřeném i zavřeném stavu stabilní. Galaxy Z Flip můžete mít otevřený v jakémkoliv úhlu. Přirovnáme to k notebooku, který také nemusíte mít otevřený naplno.

Nové skládací technologie

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip

Se skládacími telefony dorazily i nové technologie, jak využít daný displej. Například režim flex, který je vyvinutý společně s Googlem. Jedná se o případ, kdy telefon automaticky rozdělí displej na dvě poloviny a to tak, abyste si v horní polovině mohli prohlížet fotografie a v dolní polovině zase dívat na videa.

Co se týče fotoaparátu, tak je tady zajímavá funkce, která dokáže fotit bez blesku a zároveň mít působivou kvalitu. Dále jsou zde časosběrná videa díky funkci Night Hyperlapse. Abyste si udělali selfie, tak nemusíte přístroj ani otevírat.

Notifikace při zavřeném telefonu na malém displeji, který má 1 palec. Objeví se vám tady notifkace jako jsou emaily, kalendář, datum, čas, stav baterie. Hovor lze přijmout i bez otevření telefonu.

Ekosystém

Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Z Flip

V dnešní době, kdy každá firma má své chytré produkty, tak i tento telefon do tohoto ekosystému Samsungu parádně zapadá. K dispozici jsou služby jako je Samsung Health, Samsung Knox. Dále jsou v telefonu dvě baterky, je možné bezdrátové nabíjení s možností bezdrátového nabíjení se sdílením. Lze tak dobíjet telefonem svá sluchátka Galaxy Buds, hodinky Galaxy Watch a další.

Buroň Tomáš