Samsung Galaxy Z Fold 2 Oficiálně

Pojďme se konečně podívat na oficiální informace nového telefonu Galaxy Z Fold 2, který byl právě teď představen.

Samsung Galaxy Z Fold 2

Začneme displejem, který je na vnější straně. Samsung ho nazývá jako krycí displej a má 6.2 palců oproti původních 4.6 palců je to značný nárůst. Rozlišení tohoto displeje je 2260x816px SAMOLED.

Displej uvnitř tohoto telefonu po rozevření je pak 7.6 palců s 2208x1768px AMOLED a poměrem stran 22.5:18 adaptivním 120Hz obnovovací frekvencí.

Ultra tenké sklíčko

Telefon nabízí sklíčko UTG, které má za úkol zlepšit kvalitu obrazu a zároveň je značně tenké.

Díky novému mechanismu otevírání telefonu dokáže telefon být otevřený od 75 do 115 stupňů a držet. Stejně jako u původní verze Galaxy Z Flip 5G, tak i tady je malý štěteček, který neustále čistí od prachu a špíny, aby se tento mechanismus jen tak nezničil.

Samsung Galaxy Z Fold 2
Samsung Galaxy Z Fold 2

Výhodou tohoto displeje je i automatické rozmístění. Například, když si otevřete YouTube, tak akční prvky, jako je chat, se zobrazí na druhém displeji a video na hlavní obrazovce. Dále se takto rozloží i video hovory, galerie, kalendář a další.

Fotoaparát

Samsung Galaxy Z Fold 2
Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung Galaxy Z Fold 2 disponuje trojitým fotoaparátem 12MPx f/1.8 dual pixel autofocus, optickým stabilizátorem obrazu, 12MPx teleskopickým senzorem s 2x zoom a 12MPx širokoúhlý senzor.

Selfie kamery jsou tady dvě a to 10MPx a druhý 10MPx senzor.

Čip

Telefon je poháněn čipem Snapdragon 865+, 12GB RAM a 256GB UFS 3.1 interním úložištěm. Telefon podporuje 5G.

Dostupnost

Samsung Galaxy Z Fold 2
Samsung Galaxy Z Fold 2

Telefon bude na českém trhu dostupný od 18. září a to v černé, bronzové barvě za cenu 54 990,- Kč. Pokud si zákazník nyní před-objedná, tak obdrží 4 měsíční předplatné k YouTube Premium. Pokud se ještě zaregistrujete na Samsung Care+, tak získáte pojištění náhodného poškození telefonu zdarma po dobu jednoho roku. Pokud máte jiný starší telefon, tak na protiúčet získáte 3500 Kč.

PDF infografika