Vypnout reklamy

Samsung Galaxy Z Fold 3 s S Pen?

Vypadá to, že nový Galaxy Z Fold 3 dorazí i s S Pen, jelikož na renderech již vidíme přihrádku pro tuto tužku. Samsung hodlá zkombinovat flexibilní displej s S Pen.

Má se tak stát v roce 2021 a to u telefonu Galaxy Z Fold 3. Se stylusem pak mohou zákaznici pracovat mnohem přesněji a produktivněji. U telefonu s velkým displejem to může mít obrovský přínos.

Nový patent od Samsungu nyní naznačuje, že chce firma k tomuto kroku přistoupit. Na renderech vidíme přihrádku pro tento stylus.

Tento patent je u WIPO zaregistrovaný a byl zveřejněn. Dokumentace má celkem 56 stran, kde je podrobně popsán veškerý mechanismus. Jak sami můžete vidět na renderech, tak je tady klasický stylus v pouzdře.

Jiné technologické řešení stylusu, než u Note varianty

Společnost podle všeho se chystá použít aktivní elektrostatické řešení (AES) a řada Note využívá tak trochu jinou technologií a to elektromagnetické (EMR). EMR však vyžaduje digitalizér a zvyšuje i citlivost na dotek. Zároveň stylus nepotřebuje baterku.

Společnost chce využít AES řešení pro flexibilní displeje i přesto, že je dražší. Zároveň Samsung plánuje zesílit vrstvu UTF (ultra tenké sklo) z 30 mikrometrů na 60 mikrometrů. To by zlepšilo citlivost dotyku S Pen.

Nicméně patent pochází z dubna, takže není jisté, jak moc se od té doby změnil.

Datum vydání

Samsung Z Fold 3 bude oficiálně k dispozici pravděpodobně v srpnu příštího roku.

Zdroj