Vypnout reklamy

Samsung na CES 2019 představil své investice

Vydáno dne: 9.1.2019

Firma Samsung vyzdvihuje svůj obrovský pokrok v oblastech umělé inteligence (dále jen jako AI), internet věcí (dále jako IoT) a v neposlední řadě jako 5G (dále jen jako 5G). Právě tyto technologie má usnadnit lidstvu život, zefektivnit práci a zároveň pečovat o své zdraví. Firma Samsung slaví své 50 narozeniny a právě k těmto narozeninám […]

Firma Samsung vyzdvihuje svůj obrovský pokrok v oblastech umělé inteligence (dále jen jako AI), internet věcí (dále jako IoT) a v neposlední řadě jako 5G (dále jen jako 5G). Právě tyto technologie má usnadnit lidstvu život, zefektivnit práci a zároveň pečovat o své zdraví.

Firma Samsung slaví své 50 narozeniny a právě k těmto narozeninám chce Samsung nadělit smysluplné inovace. Samsung zrychluje nástup těchto technologií do obyčejného života lidí. Jedná se o vzájemnou součinnost IoT, 5G a AI a to napříč všemi zařízeními. Právě to Samsung v Las Vegas na CES 2019 vysvětluje.

Aplikaec SmartThings

Jedná se o sjednocení aplikace SmartThings a zavedení SmartThings Cloud se svým ekosystémem SmartThings významně rozrostl. Počet registrovaných do této aplikace vzrostl o 220% a instalací aplikace se zvýšil o 61%. Počet partnerů, kteří se zapojují do tohoto ekosystému je o 44% vyšší. Jsou zde značky jako Amazon, Google, Bose, Sylvania nebo Plume.

5G síť

Samsung

Samsung

Právě díky vedoucímu postavení v oblastí telekomunikací učinila firma kroky k tomu, aby se rozrostla konektivita 5G. Samsung totiž má několik patentů u ETSI (evropský ústav pro telekomunikační normy). K 5G technologií má Samsung přes 2000 patentů. Krom toho obdrželi souhlas i od FCC (US společnost. Něco jako ETSI). Právě Samsung spolupracoval s několika operátory na tom, aby se síť mohla využívat v domácích a mobilních sítí největšími americkými operátory. Chytré telefony s podporou 5G by se mély objevit na trhu v první polovině 2019.

Samsung je taktéž přesvědčen o benefitech umělé inteligence, která prý pomáhá zjednodušovat složitý svět. Samsung chce pracovat jen s nejchytřejšími lidmi z oboru – Samsung NEXT a Strategické inovační centrum společnosti Samsung (SSIC). Firma Samsung investovala do 20 nových firem zabývající se AI.

Bixby, jako umělá inteligence

Právě Bixby využívají firmy jako Uber nebo Ticket master. Jen díky Bixby jsou služby inteligentnější. Samsung má dalšího partnera jako je iHeartRadio a další se budou připojovat. Nechybí ani samotný Google. Filozofie AI je: čestnost, odpovědnost a transparentnost. Samsung chce, aby osobní údaje uživatelů byly maximálně chráněny.

Zábava se Samsungem

CES 2019 Samsung 8K QLED

CES 2019 Samsung 8K QLED

Firma představila největší QLED 8K televizor s uhlopříčkou 98 palců. Rozšíří se tak sortiment televizorů pro rok 2019. Nechybí ani nová integrace iTunes Movies & TV Shows a Apple AirPlay 2. Nové modely budou mít tyto programy automaticky, starší modely musí aktualizovat firmware.

Family Hub 2019

Samsung Family HUB

Samsung Family HUB

Tento produkt získal na CES 2019 cenu za inovaci. Právě díky tomu mohou rodiny spolu komunikovat, sdílet své vzpomínky a to vše v kreativním prostoru nad ledničkou. Nový digitální asistent Bixby umožňuje pokládat i složité dotazy. Můžete přes Bixby nastavit spotřebiče jako je trouba nebo vyhledávat recepty či si objednat Uber.

Nová pračka s předním plněním na CES 2019 dokázala vyprat plnou dávku za pouých 30 minut (3.5kg prádla). Nechybí ani ovládání skrz Bixby.

Řešení pro inteligentní zařízení

Firma se rozhodla, že spustí komplexní portfolio řešení ohledně budoucnosti inteligentních zařízení. Patří sem mobilní paměti a procesory s podporou AI a nedávno představeného Exynos Auto. Vše má být rychlejší a efektivnější.

Nechybí ani robotika podporující budoucnost AI. Jedná se o platformy Samsung Bot Care, Samsung Bot Air, Samsung Bot Retail a Samsung GEMS. Veřejně se představil Samsung Bot Care, který pomáhá spotřebitelům se udržet v kondici.

Samsung Bot Care

Samsung Bot Care

Další zajímavé příspěvky
Samsung Galaxy S21 a čip Exynos 1000
Samsung firma

Samsung pravděpodobně brzy představí nový čip Exynos 1000. Podle testů v telefonu Galaxy S21 je rychlejší, než Snapdragon 875.

Samsung ISOCELL Vizion 3D ToF senzor
Samsung ISOCELL Vizion

Samsung ISOCELL Vizion 3D ToF senzor k dispozici. U nového telefonu Galaxy S21 bude pravděpodobně nový ToF senzor od Samsungu.

Samsung odhalilo nabíječku, která nabije, telefon, sluchátka i hodinky zároveň
Samsung bezdrátová nabíječka

Samsung odhalilo novou nabíječku, která dokáže bezdrátově nabíjet tři různá zařízení. Chytré hodinky, sluchátka i telefon.

Samsung má v plánu vydat čtyři nové ISOCELL senzory kamer
Samsung ISOCELL

Samsung představuje nový kamerový senzor. K dispozici jsou celkem čtyři nové kamerové senzory, které následně Samsung bude mít v telefonech Přečíst si více