Vypnout reklamy

Samsung ISOCELL Slim GH1 je 43MPx senzor

Vydáno dne: 1.10.2019

Nový kamerový senzor Samsung ISOCELL Slim GH1, který má 43MPx. Funguje výborně při zachytávání světla a tím pádem dělá i lepší fotky za horšího světla.

Samsung oznámil svůj nejnovější kamerový senzor pro chytré telefony a další mobilní zařízení. Jedná se o ISOCELL Slim GH1. Telefon nabízí 43.7 MPx (7968×5480) rozlišení a je to první čip o velikosti senzoru 0.7 mikrometrů.

Nový senzor dokáže efektivně poskytnout fotografie o velikosti 10.9MPx a je určen pro opravdu tenké a velké displeje, což znamená, že Samsung může displej zvětšit a zároveň telefon ztenčit (pokud to další HW dovolí). To vše bez ztráty kvality.

Nový senzor taktéž chytře funguje v prostředí, kde je málo světla a spojuje tak čtyři pixely do jednoho, aby zamezil tmavých míst. Samsung taktéž má funkci, která se jmenuje pixelová izolace a tím se minimalizuje optická ztráta a barvy tak zůstávají ostré.

Nový Samsung ISOCELL senzor
Nový Samsung ISOCELL senzor

K dispozici je také elektronická stabilizace obrazu, fázová detekce pro rychlé automatické ostření a real-time HDR. Senzor zvládá nahrávat ve 4K při 60fps bez jakéhokoliv ořezávání obrazu nebo snižování rozlišení.

Senzor by se měl začít objevovat v telefonech ke konci tohoto roku.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: