Vypnout reklamy

Samsung ISOCELL Vizion 3D ToF senzor

Vydáno dne: 29.10.2020

Samsung ISOCELL Vizion 3D ToF senzor k dispozici. U nového telefonu Galaxy S21 bude pravděpodobně nový ToF senzor od Samsungu.

Samsung využívá ToF senzor od Sony. Problémem je, že Sony má exkluzivní smlouvu s Apple, a tak je celkem možné, že firmě Samsung nedodává až tak dobré senzory. Jde to vidět i na délce zaměření, kdy senzor od Apple zvládá 6 metrů a od Samsungu pouze 3 metry.

Senzor ToF je 3D kamera, která dokáže měřit hloubku a vzdálenost k objektům za pomocí světla, která se od objektu odráží. Díky tomu se dá vytvořit klasický bokeh efekt na fotografiích.

ToF senzor lze použít jak u předního fotoaparátu, tak i zadního. Nicméně 18. září 2020 firma Samsung podala ochrannou známku na ISOCELL Vizion. Tato přihláška je pak u EUIPO. Z popisu lze jednoduše vyvodit, že se jedná o ToF senzor.

Samsung ISOCELL Vizion
Samsung ISOCELL Vizion

Samsung se tak pravděpodobně rozhodl vyrábět vlastní ToF senzory, která následně bude mít v nové sérií Galaxy S21 příští rok.

Samsung Galaxy S21 bude vybaven 108MPx fotoaparátem s ISOCELL HM2. Dále bude telefon poháněn výkonnější čipovou sadou.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Samsung se může pochlubit rekordním ziskem ve třetím kvartálu
Samsung Galaxy A72

Samsung se může těšit z nárůstu zisků ve třetím čtvrtletí a to meziročně o 58%. Zvedla se poptávka po displejích Přečíst si více

Samsung vyrobí Snapdragon 750G
Samsung firma

Samsung bude vyrábět dostupnější čip a to je Snapdragon 750G. Tento čip pak bude dostupný v telefonech, jako je Xiaomi Přečíst si více

Samsung nabíječka pro tři zařízení
Samsung nabíječka

K dispozici máme Samsung nabíječku pro tři zařízení a zároveň i informaci o nové Samsung power bance. Prozatím však jsou Přečíst si více

Samsung Galaxy S21 a čip Exynos 1000
Samsung firma

Samsung pravděpodobně brzy představí nový čip Exynos 1000. Podle testů v telefonu Galaxy S21 je rychlejší, než Snapdragon 875.

Tágy: