Vypnout reklamy

Samsung jako první s novým Android 13. Po telefonech Pixel.        

Samsung vydá ještě tento měsíc novou aktualizaci pro high-end telefony Galaxy S22 a dorazí tak Android 13 a One UI 5.0. Ke konci

Nejde však o oficiální prohlášení firmy Samsung, tedy není tohle od nich potvrzeno, ale veškeré skutečnosti tomu napovídají, že high-end telefon Galaxy S22 obdrží aktualizaci ještě tento měsíc a ostatní telefon po Galaxy S21 a Fold sérií obdrží ke konci tohoto roku.

Určitě však budou rozdíly mezi vydáním v České republice a v jiných státech světa. Tyto aktualizace se totiž dělají na etapy a není tak přesně jasné, kdy dorazí u nás. Je to z důvodu legislativních procesů v jednotlivých zemích, kde telefony mají jiné bezpečnostní prvky.

Podle všeho tak telefony Galaxy S22 s Android 13 One UI 5.0 dorazí již velmi brzy. Pokud ho ještě nemáte tak vyčkejte pár dní. Minulý rok například Android 12 dorazil na vlajkové telefony Galaxy S21 v polovině listopadu.

Samsung docela zrychlil svůj aktualizační proces na nový systém Android. Původně totiž tyto aktualizace vycházely později, a tedy až na nový rok. Je tedy hezké vidět, že tento proces se značně zrychlil, kdy přechody na novou verzi Android nejsou tak pomalé, jako v minulosti. Avšak vypadá to na to, že telefony Galaxy S20, které jsou již skoro 3 roky staré, tak tuto aktualizaci již neobdrží a budou dostávat pouze bezpečnostní aktualizace.