Samsung má 5.5 palcový displej se 4K rozlišením

Tento displej možná uvidíme právě v přicházejícím Samsung Galaxy S8. Tento displej má 5.5 palců a zvládne 4K rozlišení. Důvodem pro větší rozlišení je Virtuální realita. Čím vyšší rozlišení je, tak tím více se minimalizuje to, že se někomu z těchto brýlí udělá špatně. Jedná se přesněji o rozlišení 3840×2160 s 801PPI (Pixel per Inch). […]

Samsung 4K pro Virtuální realitu

Tento displej možná uvidíme právě v přicházejícím Samsung Galaxy S8. Tento displej má 5.5 palců a zvládne 4K rozlišení. Důvodem pro větší rozlišení je Virtuální realita. Čím vyšší rozlišení je, tak tím více se minimalizuje to, že se někomu z těchto brýlí udělá špatně.

Jedná se přesněji o rozlišení 3840×2160 s 801PPI (Pixel per Inch). Jedná se o měření kolik pixelů se shromažďuje na asi 2,54cm, tedy na jeden palec.

Čím vyšší PPI, tím ostřejší obraz je

Čím vyšší PPI, tím ostřejší obraz je

Ostrý obraz však vyžaduje vyšší spotřebu energie. To znamená výrobci musí provést optimalizaci, jelikož baterie se již nedají zvětšovat, proto je na pořadu QuickCharge 3.0.

Samsung moc dobře ví, že Samsung Gear VR jde hodně na odbyt a proto nabízí stále nějaké akce. Samsung Galaxy S7 má sice QHD rozlišení tedy 2K, ale je to málo.

Se 4K rozlišením může udělat mnohem lepší virtuální realitu. Bude tak vypadat mnohem věrohodněji.

Video ze Samsung Gear VR