Vypnout reklamy

Samsung má nyní servisní mód. Nemusíte tak mazat svá data před servisem.

Samsung servisní mód konečně k dispozici na telefonech Galaxy S22, které mají nyní nově aktualizaci na One UI 5 a Android 13 a

V červenci firma Samsung informovala, že chystá nový mód, který by velmi zjednodušil servis zařízení, kdy jste museli před každým dáním zařízení do servisu mobil promazat nebo to za vás udělal servis. Teď to nebude možná potřeba s novým móde pro servis.

Právě díky němu zablokujete přístup do soukromých dat, takže nikdo ze servisu se k tomuto nedostane. Tento mód prozatím bude fungovat na Galaxy S21 a S22 v rámci nového One UI 5. Další aktualizace budou přibývat během roku 2023 na další Galaxy zařízení.

V případě, že budete mít to štěstí a tuto funkci budete mít, tak ji najdete v sekci nastavení -> baterie -> péče o zařízení. Jakmile mód servisu zapnete a restartujete zařízení, tak vaše osobní údaje budou nedosažitelné pro osobu, který pracuje na opravě vašeho telefonu. Taktéž nebude moci načíst vámi nainstalované aplikace.

Data a uživatelské účty, které během opravy zařízení vytvoří v rámci servisního módu, tak po jeho odejmutí budou všechna tato data a přihlášení odstraněna. To uděláte tak, že ověříte svou totožnost například otiskem prstů. Následně se telefon restartuje a jste opět v normálním módu, jakoby se nic nestalo. Tím odpadá otravné mazání aplikací, instalace znovu a nastavování celého telefonu, když jde telefon do servisu.