Vypnout reklamy

Samsungu klesl zisk i ve druhém čtvrtletí roku 2018

Samsung firma

Samsung vydá svou zprávu ohledně výsledku za druhý kvartál tohoto roku, ale již to není žádným tajemstvím, protože pokračuje trend z prvního čtvrtletí, kdy prodeje chytrých telefony spadly o další 2%.

Je samozřejmě jasné, že nic neroste do nekonečná, protože časem dorazí větší a silnější konkurence viz. Xiaomi, která bude ostatní drtit v cenách. U Samsungu se jedná hlavně o telefony nižší třídy a o trh v Indií, kde byl na prvních příčkách a teď tomu tak není.

O Galaxy S9 a S9+ není tak velký zájem

Experti vidí v poklesu dva důvody a to je interní i externí. Co se týče interního problému, tak se jedna o zklamání uživatelů v oblasti nového vlajkového telefonu Samsung Galaxy S9 a S9+, který je sice lepší jak jeho předchůdcem, ale spousta uživatelů nevidí vylepšení nikterak markantní a tak raději přeskočí řadu na upgrade.

Note 9 se možná vydá stejnou cestou

Je docela pravděpodobné, že stejná situace nastane s Note 9, protože ani tady nepřijde Samsung s nikterak velkou změnou a to ani co se týče designu.

Navíc je tady obrovská konkurence na obou frontách a to jak od firmy Apple s iPhone X, tak i třeba firmy jako jsou Huawei, Oppo, Vivo a Xiaomi, které nedominují pouze na Čínském trhu a dostávají se pomalu na západ. 

Čipy Samsungu jdou na dračku

Nicméně pro Samsung to není žádná tragédie, protože i v případě, že se jim zrovna nedaří v mobilním průmyslu, tak výroba čipů a jejich ziskovost vzrostla o 50% oproti předešlému roku. To znamená, že prodeje čipů jsou stále vysoce poptávané a to hlavně paměťové čipy. Nicméně propad může Samsung pobídnout ukázat nějaké nový inspirativní produkty.

zdroj: gsmarena.com