Samsung má v plánu postavit 11 továren na čipy v Texasu

Samsung má v plánu postavit 11 továren na čipy v Texasu. Stan se tak do roku 2034 a již firma požádala o prominutí daní.

Samsung již nyní staví továrnu na čipy v Austin, Texas v USA. Má to stát 17 miliard dolarů a přemýšlí o tom, že bude chtít postavit dalších 11 továren v Texasu v Taylor a Manor částech.

Samsung totiž požádal o prominutí daní, protože pokud by musel zaplatit na daních, tak by se cena stavby vyhoupla mnohem výše. Nicméně pokud chce Samsung postavit 11 továren za 192 miliard dolarů, tak to nebude problém. Samsung by tak mohl vytvořit 10 000 nových pracovních míst a byla by to největší investice v historií Texasu.

Dvě z 11 továren by mohly být v Austinu a devět z nich pak v Tayloru. Město, které má okolo 17 000 lidí a je vzdálené 25 mil severovýchodně od Austinu. V Austinu tak budou mít lidé 1800 nových pracovních míst a v Taylor 8200 volných míst.

Avšak než se tyto továrny postaví, tak to je rok 2034. Takhle zní plán. Samsung již vyplnil formulář s přihláškou v rámci svého dlouhodobého plánování strategie firmy. Tak uvidíme.