Samsung míří na 4nm výrobní proces

V této chvílí společnost Samsung vyrábí s 10nm procesem. Samsung chce však jít stále dále. Menší výroba, více síly a lepší efektivita využití baterie. Vše funguje podle Moore zákona. Zákon byl pojmenovaná podle spoluvlastníka Intelu, Gordona Moore. Zákon říká, že každé dva roky se zvětší počet tranzistorů na jeden palec čtvereční dvojnásobně. Z 10nm na 8nm […]

Exynos chipsety

V této chvílí společnost Samsung vyrábí s 10nm procesem. Samsung chce však jít stále dále. Menší výroba, více síly a lepší efektivita využití baterie. Vše funguje podle Moore zákona. Zákon byl pojmenovaná podle spoluvlastníka Intelu, Gordona Moore.

Zákon říká, že každé dva roky se zvětší počet tranzistorů na jeden palec čtvereční dvojnásobně.

Počet tranzistorů neustále roste již od roku 1971

Počet tranzistorů neustále roste již od roku 1971

Z 10nm na 8nm za pomocí Low Power Plus

Samsung zveřejnil svůj cíl, jak se dostat na 4nm proces z 10nm procesu tento rok. Dalším krokem je podle Samsungu vyrobit chipset 8nm výrobním procesem a to za pomocí „Low Power Plus“. Jedná se o proces, kde bude využita ultrafialová litografie, která se používá k vylepšení obvodu křemíkové deštičky.

Postup ze 6nm až na 4nm

Chipset Samsung

Chipset Samsung

Následně v dobách 6nm výrobního procesu společnost Samsung využije nového řešení tzv „Smart Scaling“, což bude mít za následek snížení spotřeby energetické energie.

Odtud firma přistoupí na 5nm výrobní proces a posléze na daný cíl. 4nm proces bude první generací, která použije technologii „Multi Bridge Channel FET“. Jedná se o technologií společnosti Samsung, která je navržena tak, aby reagovala na fyzické zmenšování chipsetů a omezení výkonu v architektuře FinFET

Co všechno tento postup přinese?

Dostat se z 10nm na 4nm výrobní proces bude trvat nějaký čas a věřte, že na cestě bude spoustu překážek a problémů. Samsung si bude kontrolovat každičký postup a hlavně každý další výrobní proces, aby bylo vše bezpečně a kvalitně. Pokud se vše podaří, tak uživatelé mobilních telefonu budou moci využít vysoký výkon a spotřebují méně elektrické energie, takže v konečném výsledku vydrží telefon déle.