Samsung mluví o rychlejší UFS paměti

Minulý rok změnil na svých vlajkových telefonech paměti z eMMC na UFS paměti. UFS paměti jsou rychlejší. Doba si vyžaduje rychlejší přístup k úložišti, protože se videa nahrávají ve 4K rozlišení a již brzy může být 8K. Interní paměti z eMMC na UFS Na fóru Mobilů & IoT 2016 v Soulu, Cho Hee-chang senior vědec […]

UFS paměti

Minulý rok změnil na svých vlajkových telefonech paměti z eMMC na UFS paměti. UFS paměti jsou rychlejší. Doba si vyžaduje rychlejší přístup k úložišti, protože se videa nahrávají ve 4K rozlišení a již brzy může být 8K.

Interní paměti z eMMC na UFS

Na fóru Mobilů & IoT 2016 v Soulu, Cho Hee-chang senior vědec z oddělení pamětí v Samsungu řekl, že přenosová rychlost u UFS verze 2.0 je 1.2GBps a 2.1 až 2.4GBps. Očekávají nástup v polovině roku 2018.

https://www.youtube.com/watch?v=iTvC0kiecA0

Samsung má teď ve svých nových telefonech UFS paměti, které mohou mít až 256GB. Rychlost u takových pamětí je 850 MBps, takže za pár let tady máme mnohem rychlejší interní paměti.

S nástupem vysokého rozlišení 4K, 8K a virtuální reality je zapotřebí, aby bylo vše mnohem rychlejší, protože na pomalé SD karty nebo paměti eMMC by se obraz mohl sekat.

UFS dokáže mnohem lepší přenosovou rychlost. Tím pádem budete na veškeré úkoly čekat mnohem kratší dobu. Samsung UFS 2.0 dokáže poskytnout třikrát rychlejší čtecí rychlost, než eMMC 5.1.

3x lepší rychlost než s eMMC 5.1

3x lepší rychlost než s eMMC 5.1

zdroj: samsung.com