Samsung musel pozastavit aktualizaci Galaxy S10

Samsung musel pozastavit šíření nové aktualizace pro telefon Samsung Galaxy S10. Objevily se problémy se zasekáváním telefonu.

Samsung Galaxy S10 oficiálně

Minulý týden dorazila na telefony Galaxy S10 aktualizace, která měla vylepšit kameru a zároveň přinesla bezpečnostní balíček za měsíc květen. Nicméně poté, co několik lidí tuto aktualizaci získalo, tak nastaly problémy.

Podle některých uživatelů se telefon zasekával nebo se stal úplně nefunkčním. Chyba se však chovala tak, že se telefon zasekával při spuštění aplikací třetích stran jako je Twitter. To znamená, že firmware mobilního telefonu Samsung přestal tak trošku komunikovat s kódem aplikace Twitter a dalších podoboných.

Jiní uživatelé si zase stěžovali na zpomalený telefon a také na nereagující snímač otisků prstů. Poté, co Samsung obdržel tyto negativní zpětné vazby, tak se rozhodl, že aktualizaci stáhne než opraví tyto chyby.

Samsung Galaxy S10 - infografika
Samsung Galaxy S10 – infografika

Jedná se o aktualizaci XXU1ASE5 a měla přinést zlepšení v oblasti nočního módu s redukcí šumu. Zároveň problémy s dlouhým snímáním. Další oprava byla při focení teleskopickou čočkou v módu „Live Focus“.

Firma Samsung vydává pro své vlajkové telefony bezpečnostní aktualizace každý měsíc a to většinou po dobu dvou let. Následně telefony spadají do strategie čtvrtletních bezpečnostních aktualizacích do doby, než se přestane telefon aktualizovat úplně. Pak přichází v úvahu si zakoupit nový telefon.

Je tedy možné, že do ČR tato aktualizace ještě nedorazila, protože většinou se tak stane až po konci měsíce, kdy se nám na telefonu objeví aktualizace bezpečnosti.

Zdroj