Vypnout reklamy
8.7.2019

Samsung odhalil novou technologií umělé inteligence

Samsung oznámil novou jednotku NPU, která zařízení dodá mnohem rychlejší výpočty, je více energeticky efektivní a v čipu zabírá méně místa. Díky Quantization Intervalovému učení mohou být vytvořené 4-bit neuronové sítí s přesností 32-bitových.

Použití méně bitů dokáže výrazně zredukovat výpočty a hardware. Samsung říká, že i s menším počtem tranzistorů dokáže dosáhnout 8x lepších výsledku.

Samsung NPU
Samsung NPU

Menší spotřeba energie

Právě menší počet tranzistorů dělá NPU jednotku méně energeticky náročnou, ale zároveň i rychlou. NPU jednotka se bude moci postarat o objektové rozpoznávání, biometrickou autentizaci (snímač otisků, rozpoznávání tváře). Určitě nebudou chybět ani mnohem více komplikované úkoly, které zařízení zvládne.

Samsung NPU
Samsung NPU

Nízká odezva

Využití vlastní NPU jednotky v telefonu má oproti cloudu více pozitiv. Jedná se třeba o to, že telefon nepotřebuje využívat modem a tím pádem spotřebuje méně energie. Krom toho přes internet máte odezvu, ale pokud máte NPU v telefonu, tak je vše okamžitě.

Autonomní vozidla

Právě díky vysoké rychlosti, nízké odezvě NPU jednotek, tak právě takové čipy Samsung chce použít v autonomních vozidlech (které jsou založené právě na rozpoznáváním objektů) a virtuální reality. Samsung tuto technologie dostane i do mobilních čipů v blízké budoucnosti stejně jako do jiných zařízení (například chytré senzory).

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.