Vypnout reklamy

Samsung odhalil novou technologií umělé inteligence

Vydáno dne: 8.7.2019

Samsung má novou technologií pro umělou inteligenci a díky ní může mít menší NPU čip, menší spotřebu a vyšší výkon. NPU jednotka na zařízení má své výhody.

Samsung oznámil novou jednotku NPU, která zařízení dodá mnohem rychlejší výpočty, je více energeticky efektivní a v čipu zabírá méně místa. Díky Quantization Intervalovému učení mohou být vytvořené 4-bit neuronové sítí s přesností 32-bitových.

Použití méně bitů dokáže výrazně zredukovat výpočty a hardware. Samsung říká, že i s menším počtem tranzistorů dokáže dosáhnout 8x lepších výsledku.

Samsung NPU
Samsung NPU

Menší spotřeba energie

Právě menší počet tranzistorů dělá NPU jednotku méně energeticky náročnou, ale zároveň i rychlou. NPU jednotka se bude moci postarat o objektové rozpoznávání, biometrickou autentizaci (snímač otisků, rozpoznávání tváře). Určitě nebudou chybět ani mnohem více komplikované úkoly, které zařízení zvládne.

Samsung NPU
Samsung NPU

Nízká odezva

Využití vlastní NPU jednotky v telefonu má oproti cloudu více pozitiv. Jedná se třeba o to, že telefon nepotřebuje využívat modem a tím pádem spotřebuje méně energie. Krom toho přes internet máte odezvu, ale pokud máte NPU v telefonu, tak je vše okamžitě.

Autonomní vozidla

Právě díky vysoké rychlosti, nízké odezvě NPU jednotek, tak právě takové čipy Samsung chce použít v autonomních vozidlech (které jsou založené právě na rozpoznáváním objektů) a virtuální reality. Samsung tuto technologie dostane i do mobilních čipů v blízké budoucnosti stejně jako do jiných zařízení (například chytré senzory).

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: