Vypnout reklamy

Samsung odpovídá na kritiku směrem k rozdílu mezi Exynos 990 a Snapdragon 865

Samsung firma

Nedávno jsme o tom psali, že spousta lidí si stěžuje, že výkon vlastního čipu Exynos 990 nedosahuje takového, co dává Snapdragon 865 a tím pádem jsou lidé s tímto procesorem ochuzení o výkon.

Firma Samsung již delší dobu má svou strategií a je to dáno také tím, že jsou na jejich procesory restrikce například v USA, kde jsou nuceni používat jejich vlastní čipy Snapdragon 865, protože jinak by v USA nesměli prodávat. Nicméně v Evropě mohou prodávat telefony s Exynos čipy a zde je ten problém.

Mezi oběma čipy je celkem velký rozdíl co se týče výkonu a nyní u nových čipů je ještě mnohem větší.

Evropané sepisují petici

Zákazníci v Evropě si tak stěžují, že platí vyšší cenu i přesto, že dostanou menší výkon, než ti v USA. Je potřeba říct, že Exynos 990 a jeho GPU jednotka v případě přehřívání velmi často snižuje výkon, což má následně negativní dopad na FPS ve hrách.

Snapdragon 865 dává uživatelům o 20% vyšší výkon oproti Exynos 990, který používá starší jádra Cortex-A76.

Samsung také všude ve světě krom US využívá své senzory a v US Sony.

Telefony s Exynos mají kratší výdrž baterie

Telefony s čipem Exynos mají kratší výdrž baterie a jsou pomalejší, zároveň mají horší fotoaparát a následně zpracování. Do situace, kdy se zpomaluje procesor, se dostává mnohem rychleji.

Zákazníci chtějí slyšet od Samsungu vysvětlení. Chtějí, ať mají naprosto stejné podmínky, jako má US a obdrží za stejné peníze stejný výkon, jako mají lidé se Snapdragon procesorem. V průběhu času dochází totiž k velkému rozdílu výkonu, což se už Evropanům nelíbí.