Samsung omylem zveřejnil skládací mobily, Google ruší funkci v Mapách

### Samsung si nechtěně odhaluje nová skládací zařízení

Samsung, jeden z největších hráčů na poli mobilních technologií, se nedávno ocitl v trapné situaci, když omylem odhalil své nadcházející skládací telefony. Únik informací…

Samsung omylem zveřejnil skládací mobily, Google ruší funkci v Mapách

### Samsung si nechtěně odhaluje nová skládací zařízení

Samsung, jeden z největších hráčů na poli mobilních technologií, se nedávno ocitl v trapné situaci, když omylem odhalil své nadcházející skládací telefony. Únik informací se stal přes oficiální kanály společnosti, což vyvolalo vlnu spekulací a zájmu mezi technologickými nadšenci. Nová řada skládacích telefonů slibuje revoluční funkce, vylepšené displeje a lepší výdrž baterie. Samsung zatím neposkytl oficiální komentář k úniku, ale očekává se, že na blížící se tiskové konferenci nabídne více detailů.

### Google Maps se loučí s funkcí Timeline na webu

Google Maps, populární navigační a mapová aplikace, oznámila odstranění funkce Timeline z webového rozhraní. Timeline umožňovala uživatelům sledovat jejich pohyby a navštívená místa v čase. Google se rozhodl tuto funkci z webu odstranit, což vyvolalo smíšené reakce mezi uživateli. Mobilní verze aplikace však stále tuto funkci podporuje. Důvodem pro odstranění může být snaha o zjednodušení webového rozhraní a zaměření na mobilní platformy, kde je služba nejpoužívanější.

### Spotify zvyšuje ceny svých služeb

Spotify, globálně oblíbená hudební streamovací platforma, oznámila zvýšení cen svých předplatných. Tento krok přichází v době, kdy se společnost snaží zvýšit své příjmy a investovat do nových funkcí a obsahu. Zvýšení cen se dotkne jak individuálních, tak rodinných plánů. Spotify uvedlo, že tento krok je nezbytný pro udržení kvality služby a rozšiřování hudebního katalogu. Uživatelé mají smíšené pocity; někteří chápou nutnost investic, jiní jsou však nespokojeni s nárůstem nákladů.

### První pohled na Galaxy Watch FE

Samsung připravuje další přírůstek do své řady chytrých hodinek – Galaxy Watch FE. První obrázky a specifikace těchto hodinek již prosákly na veřejnost. Nový model slibuje kombinaci elegantního designu a špičkových funkcí, jako jsou pokročilé zdravotní sledování, dlouhá výdrž baterie a optimalizovaný operační systém. Galaxy Watch FE má za cíl nabídnout konkurenceschopnou alternativu v segmentu chytrých hodinek a oslovit širší spektrum uživatelů.

### Google slibuje, že nebude zabavovat součástky Pixelů

Google vydal prohlášení, ve kterém ujistil majitele svých telefonů Pixel, že v případě oprav nebude konfiskovat žádné součástky. Tento krok přichází jako reakce na obavy uživatelů ohledně dostupnosti náhradních dílů a transparentnosti oprav. Google se zavázal k podpoře opravitelnosti svých zařízení a zajištění dostupnosti originálních součástek pro autorizované servisy i nezávislé opravny. Toto oznámení je vnímáno pozitivně a posiluje důvěru uživatelů ve značku Pixel.

Tyto novinky ukazují dynamiku a neustálé změny v technologickém světě, kde každý den přináší nové výzvy i příležitosti pro spotřebitele i výrobce.

Zdroj: https://www.androidcentral.com/phones/news-weekly-june-6-2024