Vypnout reklamy

Samsung oznámil nový 64MPx senzor

Vydáno dne: 12.5.2019

Nový senzor zvládne 64MPx a nabízí novou technologií Tetracell, která spojuje 4 pixely do jednoho a zlepšuje tak kvalitu fotek v nízkém světle.

V březnu firma Qualcomm řekla, že kamery v chytrých telefonech na konci roku dosáhnou 100MPx. Výrobci mobilních telefonu se stále snaží v posledních letech nabídnout kvalitní fotoaparát, který předčí i některé zrcadlovky.

Samsung přináší novinku 64MPx ISOCELL Bright GW1 senzor. Zároveň s novým senzorem představuje vylepšený 48MPx senzor ISOCELL Bright GM2.

Samsung se senzorem 64MPx přichází s novou technologií zvanou Tetracell. Spojují se tak čtyři pixely do jednoho. Prakticky tak má 1 pixel 16 MPx a pokud se spojí čtyři pixely dohromady, tak nám to dá číslo 64MPx.

Tato technologie pomáhá zájmena za nízkých světelných podmínek a s algoritmem se pak vytvoří 64MPx fotografie s úžasným výsledkem. Nicméně fotografie není tak detailní, jak by měla 64MPx fotografie být.

Senzor přináší vylepšený výkon detekce scény pro lepší automatické ostření a podporuje full HD video nahrávání při 480 fps. Quad-Bayer zapne real-time HDR.

Vylepšen senzor GW2

Co se týče vylepšeného senzoru 48MPx, tak ten má menší vylepšení oproti senzoru GM1. Opět dokáže zpracovat fotografie z nízkých světelných podmínek, nabídne vylepšené automatické ostření a to díky novince zvané Samsung Super PD.

Nové senzory Samsung ISOCELL Bright GW1 a GW2 jsou teprve v testovací fázi a do výroby se dostanou asi ve druhé polovině roku.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: