Samsung plánuje kompletní revizi obchodního modelu kvůli finančním potížím na trhu s telefony a čipy

Společnost Samsung podstoupí kompletní revizi svého obchodního modelu v oblasti telefonů i televizorů kvůli finančním potížím způsobeným krizí v oblasti čipů. Plánuje stáhnout oznámení svých skládacích telefonů 2023 dříve, než je obvyklé. Navzdory problémům v oblasti čipů, divize telefonů a sítí společnosti dokázala zaznamenat nárůst zisku díky prodejním výsledkům

Samsung měl v poslední době potíže na trhu s telefony kvůli krizi v oblasti čipů. Finanční oddělení společnosti se proto rozhodlo pro kompletní revizi svého obchodního modelu a to i v oblasti televizorů. Aby kompenzoval prognózu výkonnosti ve druhém čtvrtletí, plánuje stáhnout oznámení svých skládacích telefonů 2023 dříve, než je obvyklé.

Navzdory těmto problémům divize telefonů a sítí společnosti dokázala zaznamenat nárůst zisku díky dobrým prodejním výsledkům modelu Galaxy S23 Ultra. Revize telefonního byznysu Samsungu by mohla vést ke zeštíhlení portfolia verzí a modelů a snížení nákladů, ale doufejme, že to neovlivní jeho inovační potenciál.

Co způsobilo finanční potíže společnosti Samsung?

Hlavní příčinou byla krize v oblasti čipů, která se objevila po pandemii.

Jaké kroky podnikla společnost Samsung, aby vyrovnala prognózu výkonnosti ve druhém čtvrtletí?

Plánuje stáhnout oznámení svých skládacích telefonů 2023 dříve, než je obvyklé, aby kompenzoval ztráty.

Jaké jsou výsledky divize telefonů a sítí společnosti Samsung?

Tato divize dokázala zaznamenat nárůst zisku díky dobrým prodejním výsledkům modelu Galaxy S23 Ultra.