Samsung pozastavuje přechod z Google na Bing ve svých telefonech Galaxy

Samsung pozastavuje plánovaný přechod na vyhledávač Bing ve svých telefonech Galaxy. Prozatím zůstává Google výchozím vyhledávačem.

Minulý měsíc Samsung skutečně vyděsil Google, když se začaly šířit zvěsti, že tento korejský výrobce telefonů hodlá nahradit vyhledávač Google ve svých telefonech Galaxy vyhledávačem Bing od Microsoftu. Bing se stal centrem pozornosti díky své integraci s konverzačním chatbotem ChatGPT s umělou inteligencí a Google se nechal slyšet, že se jeho vyhledávač chystá hrát roli zklamaného milence.

Jak se ukázalo, Google může oddechnout – prozatím. Deník Wall Street Journal dnes informuje, že podle zdrojů obeznámených s touto záležitostí se společnost Samsung rozhodla pozastavit interní přezkum toho, zda by měla ve svém internetovém prohlížeči Samsung Internet Browser nahradit vyhledávač Google vyhledávačem Bing.

Samsung se původně domníval, že přechod na Bing nebude mít význam, jelikož používání Samsung Internet Browser je nízké a většina majitelů telefonů Galaxy používá prohlížeč Chrome nebo jiné aplikace mobilního prohlížeče. Společnost Samsung však rozhodla diskusi prozatím odložit, vzhledem k obavám, jak by trh vnímal tento krok.

Samsung a Google spolupracují na několika obchodních projektech. Telefony Samsungu například běží na operačním systému Android společnosti Google a obě společnosti nedávno spolupracovaly na propagaci nejnovějšího smartphonu Galaxy S23 Ultra. Google také nakupuje čipy od společnosti Samsung a je zákazníkem jednotky Samsung Foundry, která vyrábí čipy pro zákazníky.

Nicméně, zdroje deníku naznačují, že Samsung se nevzdává trvale záměru nahradit vyhledávač Google vyhledávačem Bing, ačkoli Google byl výchozím vyhledávačem v telefonech Samsung od vydání prvního modelu Galaxy S v roce 2010.

Jaké jsou zvěsti ohledně Samsungu a vyhledávačů?

Samsung zvažoval nahradit ve svých telefonech Galaxy vyhledávač Google vyhledávačem Bing.

Jaký je aktuální stav?

Samsung rozhodl pozastavit interní přezkum tohoto přechodu.

Jaký dopad by měl tento přechod na vztah mezi Samsungem a Googlem?

Samsung a Google spolupracují na několika obchodních projektech a takový krok by mohl tuto spolupráci ovlivnit.