Samsung pracuje na svém novém hig-end procesoru

Samsung pracuje na vlastním jádru a již nepoužije architekturu ARM. Znamená to, že firma bude mít výrobu pod sebou a tím optimalizuje výkon i spotřebu svého telefonu Samsung.

I přesto, že po několika let nebude Samsung dávat do svých high-end telefonu své čipy Exynos a tedy ani své procesory, tak i přesto se firma rozhodla investovat do vývoje a to zcela nových procesorů. Qualcomm bude obhospodařovat high-end telefony Samsung svým čipem do roku 2025.

Nicméně může to být i déle. Samsung však chce v roce 2025 představit a aplikovat do svých high-end telefonu právě nový čip, na kterém nyní pracuje. Samsung již nepoužije architekturu ARM a bude používat jen své vlastní jádro. Jádro bude vytvořeno přímo Samsungem, tedy bude tak možné procesor zcela optimalizovat právě pro účely Samsungu.

Samsung logicky chce mít pod sebou co nejvíce produktů, které by mohli do telefonu dostat a tedy vývoj musí mít pod sebou. Zajímavé je však to, že tohle už jednou zkusili a moc to nevyšlo. Šlo o projekt Mongoose. Nicméně jádra měli problém s energií, kdy jádra brala až moc energie na to, jak výkonná byla. Celý projekt byl pak ukončen v roce 2019.

Nicméně i když se to nepovedlo, tak Samsung vše zkouší znovu, což nemáme za zlé, protože vždy se to má zkusit trochu jinak a je možné, že úspěch se dostaví. Bude zajímavé sledovat, jak se to Samsungu podaří a vše poběží na vlastním jádru Samsungu a nikoliv architektuře ARM. Samsung si myslí a je to velmi pravděpodobné, že právě vlastním jádrem a celkovou výrobou přímo pod sebou dokáže zrychlit mobilní telefon Samsung.