Samsung pravděpodobně skončí s řadou Galaxy Note

Vypadá to, že Samsung se definitivně rozloučí s řadou Galaxy Note. Důvodem je narůstající náklady, konkurence a také možná i trošku pošramocené jméno této série. Výborná čísla v prodejích jsou už minulostí a Samsung bude muset přijít na jinou strategií. Docela ho válcují firmy z Číny jako je Xiaomi a Huawei. Značky Samsung dostávají na […]

Samsung Galaxy Note 9

Vypadá to, že Samsung se definitivně rozloučí s řadou Galaxy Note. Důvodem je narůstající náklady, konkurence a také možná i trošku pošramocené jméno této série.

Výborná čísla v prodejích jsou už minulostí a Samsung bude muset přijít na jinou strategií. Docela ho válcují firmy z Číny jako je Xiaomi a Huawei. Značky Samsung dostávají na frak i v nižší třídě, třeba v Indií, ale i u vlajkových telefonu. Jde to vidět i na prodejích Galaxy S9, kdy jsou prodeje opravdu nízké a dokonce ve druhém čtvrtletí horší, než v prvním.

Právě nápad na sloučení řady Galaxy S a Galaxy Note padl v sálech společnosti Samsung. Důvodem jsou také zvětšující se telefony Galaxy S a tak ani nemá význam vytvářet další řadu, která se svým jiným vlajkovým telefonum neliší.

Proto příští rok dorazí 3 nové Galaxy S10 telefony. Ten poslední nejvyšší model by měl disponovat klasickým S Pen.

Zdroj