Vypnout reklamy

Již 12. srpna se o novém senzoru Samsung 108MPx dozvíme mnohem více. Poté, co je v senzorech aplikovaná technologie Quad Bayer (4 pixely do jednoho) a byl zde senzor 48MPx, 64MPx, tak dokonce se objeví 108MPx.

Právě Samsung se rozhodl vypustit do světa takový senzor a v telefonech se objeví pravděpodobně v roce 2020, ale časová osa může být ještě upravena, protože senzor není úplně připraven.

Jako první použije tento server firma Xiaomi a to možná v telefonu Xiaomi Mi Mix 4.

Pokud tak Xiaomi bude postupovat, tak by Mix telefon, který dorazí ještě tento rok, tak měl nový senzor, alespoň v Číně. Více detailu však řekne Samsung zítra. Souboje na úrovni vyššího rozlišení už jsou asi pryč, teď se výrobci snaží vytvořit co největší quad-bayer mřížku.

Senzor kamery se 108MPx bude normálně mít rozlišení 27MPx, ale díky pixelovému uspořádání bude mít 108MPx (27×4). Je těžké si představit fotku s rozlišením 12032×9024, který představuje právě 108MPx. Detaily díky této technologií jsou mnohem vyšší i na menším rozlišení.

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.