Vypnout reklamy

Samsung představí zítra nový senzor se 108MPx s filtrem Quad-Bayer. Znamená to, že do rozlišení 27MPx se nacpou na každý pixel 4 pixely a s tím přichází detailnější fotografie v nižším rozlišení.

Již 12. srpna se o novém senzoru Samsung 108MPx dozvíme mnohem více. Poté, co je v senzorech aplikovaná technologie Quad Bayer (4 pixely do jednoho) a byl zde senzor 48MPx, 64MPx, tak dokonce se objeví 108MPx.

Právě Samsung se rozhodl vypustit do světa takový senzor a v telefonech se objeví pravděpodobně v roce 2020, ale časová osa může být ještě upravena, protože senzor není úplně připraven.

Jako první použije tento server firma Xiaomi a to možná v telefonu Xiaomi Mi Mix 4.

Pokud tak Xiaomi bude postupovat, tak by Mix telefon, který dorazí ještě tento rok, tak měl nový senzor, alespoň v Číně. Více detailu však řekne Samsung zítra. Souboje na úrovni vyššího rozlišení už jsou asi pryč, teď se výrobci snaží vytvořit co největší quad-bayer mřížku.

Senzor kamery se 108MPx bude normálně mít rozlišení 27MPx, ale díky pixelovému uspořádání bude mít 108MPx (27×4). Je těžké si představit fotku s rozlišením 12032×9024, který představuje právě 108MPx. Detaily díky této technologií jsou mnohem vyšší i na menším rozlišení.

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.