Samsung představí roztažitelný displej 9.1 palců

Jasně, stále čekáme na něco velké. Nějaký průlom v mobilním průmyslu, ale kdy se tak stane, to ještě nevíme. Byly zde informace o ohebném, skládacím displeji. Ten by se na trh mohl dostat někde příští rok nebo ještě později, jelikož je technologie příliš drahá. Začíná displej týden roku 2017 a společnost Samsung chce představit něco, […]

Samsung displej, který se bude dát roztáhnout

Jasně, stále čekáme na něco velké. Nějaký průlom v mobilním průmyslu, ale kdy se tak stane, to ještě nevíme. Byly zde informace o ohebném, skládacím displeji. Ten by se na trh mohl dostat někde příští rok nebo ještě později, jelikož je technologie příliš drahá.

Začíná displej týden roku 2017 a společnost Samsung chce představit něco, co se nazývá roztažitelný 9.1 palcový OLED panel. Takže, co to bude?

Podle jednoho zaměstnance v Samsungu se bude jednat o displej, který se dá roztáhnout, ohnout nebo i srolovat. Nynější flexibilní displeje se dokážou transformovat pouze na jedné straně.

Někteří to nazývají jako ultimátní produkt ve flexibilní technologií.

Samsung OLED displej

Samsung OLED displej

Displej se může stlačit až o 12mm nebo-li 1.2cm. Podle Samsungu takový displej stále udržuje vysoký stupeň rozlišení.

Technologie je stále v počátcích a samotný Samsung sám neví, kdy by se mohl takový displej stát komernčním produktem.

Na displej týdnu Samsung představí také 5.09 palcový 3D OLED displej, který nevyžaduje brýle a 1.96 palcový UHD 4K panel s neuvěřitelnou palcovou hloubkou až 2250 ppi. Normální OLED displeje na telefonech mají v průměru okolo 600 ppi.

zdroj: yonhapnews.co.kr