Samsung představí roztažitelný displej 9.1 palců

Jasně, stále čekáme na něco velké. Nějaký průlom v mobilním průmyslu, ale kdy se tak stane, to ještě nevíme. Byly zde informace o ohebném, skládacím displeji. Ten by se na trh mohl dostat někde příští rok nebo ještě později, jelikož je technologie příliš drahá. Začíná displej týden roku 2017
Samsung displej, který se bude dát roztáhnout

Jasně, stále čekáme na něco velké. Nějaký průlom v mobilním průmyslu, ale kdy se tak stane, to ještě nevíme. Byly zde informace o ohebném, skládacím displeji. Ten by se na trh mohl dostat někde příští rok nebo ještě později, jelikož je technologie příliš drahá.

Začíná displej týden roku 2017 a společnost Samsung chce představit něco, co se nazývá roztažitelný 9.1 palcový OLED panel. Takže, co to bude?

Podle jednoho zaměstnance v Samsungu se bude jednat o displej, který se dá roztáhnout, ohnout nebo i srolovat. Nynější flexibilní displeje se dokážou transformovat pouze na jedné straně.

Někteří to nazývají jako ultimátní produkt ve flexibilní technologií.

Samsung OLED displej

Samsung OLED displej

Displej se může stlačit až o 12mm nebo-li 1.2cm. Podle Samsungu takový displej stále udržuje vysoký stupeň rozlišení.

Technologie je stále v počátcích a samotný Samsung sám neví, kdy by se mohl takový displej stát komernčním produktem.

Na displej týdnu Samsung představí také 5.09 palcový 3D OLED displej, který nevyžaduje brýle a 1.96 palcový UHD 4K panel s neuvěřitelnou palcovou hloubkou až 2250 ppi. Normální OLED displeje na telefonech mají v průměru okolo 600 ppi.

zdroj: yonhapnews.co.kr