Vypnout reklamy

Samsung představil nový senzor ISOCELL 50MPx

Samsung oznámil nový senzor s 50MPx rozlišením. Nazývá se nově ISOCELL GN2 a je to tedy nástupce verze GN1 s většími pixely, lepší energetickou soběstačnost a má novou technologií zvanou Dual Pixel Pro pro ještě lepší ostření.

ISOCELL GN2 senzor patří mezi jedny z největších senzorů, které jsou v mobilních telefonech. V případě horších světelných podmínkách dokáže senzor fungovat s technologií spojování pixelů do jednoho.

Nový senzor podle všeho zvládá až 100MPx fotografie. Prakticky je tak taková fotka složena ze tří 50MPx vrstev modré, zelené a červené barvy a následně formou upscallingu se získá vyšší rozlišení fotografie.

Co se týče technologie Dual Pixel Pro, tak má senzor vylepšený PDAF. Namísto toho, aby se všechny barvy rozdělovaly vertikálně a to jak červená, zelená a modrá, tak tentokrát zelené pixely jsou rozděleny diagonálně.

Výsledkem je tak rychlé ostření a to i za velmi špatných podmínek a slabého světla. Nyní i další kamery s Dual Pixel Pro budou disponovat rychlejším ostřením.

Další informace o ISOCELL GN2 je chytré ISO Pro pro lepší HDR fotografie s méně artefakty při pohybu. Nahrávat zvládá při 1080p @ 480 fps nebo 4K @ 120 fps.

Zdroj