Samsung představuje 200MPx ISOCELL HP2 senzor

Nový ISOCELL HP2 se objeví v telefonu Galaxy S23 Ultra. Nenechte se zmást číslovkou 2 za slovem HP, protože jde o nový senzor s větší pixelovou hustotou.

Samsung Electronics oznámil zcela nový senzor 200MPx, který se jmenuje ISOCELL HP2 a bude použit právě v telefonu Galaxy S23 Ultra o kterém se mluví, že právě takto velké rozlišení fotoaparátu bude mít.

Název HP2 může tak trošku zmást, že je horší než 200MPx ISOCELL HP3, ale tady jde spíš o to, že číslo za HP značí velikost pro individuální pixely. Nový senzor má zvládat fotografie ve vysokém rozlišení s opravdovými detaily.

Samsung přinesl i zcela novou technologií, která slučuje jednotlivé pixely a její název je Tetra2pixel. V senzoru HP2 zvládá spojovat 4 do jednoho. Dále senzor umožňuje nahrávat v 8K rozlišení. HP2 také dokáže 15fps při nativním 200MPx rozlišení, což je 2x více, než tomu bylo u HP3

Senzor také přichází s technologií Dual Vertical Transfer Gate (D-VTG). V praxi to znamená, že tento senzor dokáže pohltit více světla a to až o 33%. V horších světelných podmínkách tak bude fotoaparát fotit lépe. Zvládne dokonce mnohem lepší a rychlejší ostření v případě, že je špatné světlo.