Samsung představuje One UI 4

Samsung Design. I tak by se dalo nazvat nové One UI 4.0, které je nyní aplikováno na veškeré produkty Samsungu.

Samsung umožňuje se podívat na to, jak se jednotlivé designové prvky u One UI 4.0 vyvíjeli. Cílem bylo vytvořit UI takové, které bude intuitivní a bezpečné pro uživatelé.

Verze 4 započala se systémovou barvou, který je čistý a tedy povětšinou jsou to barvy, které jsou příjemné na pohled. Na prvky, jako je tlačítko restart, zpět, vypnutí atd. tak byly použity barevné odstíny zelené, červené, modré. Nicméně vše ostatní je ve stavu šedo – bílé.

Tým si také lámal hlavu, jak redesignovat One aplikace pro to, aby se líbily více lidem. Došlo tak na změnu designu počasí a aplikace kalendář. Někteří chtějí vědět, co bude za počasí nyní a někteří se dívají na počasí během dne a to třeba zítra.

Cílem bylo dát uživatelům bezpečí s respektem. Proto se tady nově objevuje ikonka v pravém horním rohu, která varuje při používání kamery, mikrofonu a jiných funkcí. Dále je tady statistika použitelnosti kamer, mikrofonu a dalších a to podle aplikací.

Design rozhraní byl pak použit na všechny produkty Samsung, takže se teď budou držet svého jednotného designu zvaný „Samsung Design“. Došlo také na spojení emotikonů v jeden pár. AR emotikony dosáhly nových animací a budete se moci lépe vyjadřovat.