Vypnout reklamy

Brexit nutí Samsung přestěhovat London HQ někam jinam

Mezitím co se lidé Brexitu radují, tak spoustu firem chtějí z Londýna odejít a najít si jiné místo. V Dublinu nebo v Německu. Poté co se všichni výsledek dozvěděli, tak šéfové velkých firem hledají místa, kam se přesunout.

Co se ve článku dočtete?

  • Co způsobil Brexit velkým firmám
  • Kam Samsung půjde

Samsung sice v UK telefony nevyrábí, ale má tam hlavní základnu pro celou Evropu. Továrny jsou třeba v Polsku nebo na Slovensku. Samsung cítí velkou nestabilitu a tak hledá místo, kam by se přemístil.

Samsung

Samsung

Velká Británie si odhlasovala, že vystoupí z EU. 52% lidí hlasovalo pro vystoupení. Hlasovali lidé a hlas lidu byl vyslyšen. Jak to ale dopadne s velkými firmami, to je otázkou. Pravděpodobně se z Londýna přesunou jinam. Přesouvá se také investiční banka (přesun už začal).

Krom toho toto referendum rozděluje lidí hned na několik táborů. A objevují se informace, že samotný Londýn se chce odtrhnout od Spojeného království.

Jak to celé dopadne, tak na to si musíme minimálně dva roky počkat, protože tak dlouho bude Velké Británií trvat, než se dohodnou nové smlouvy s ostatními firmami.