Samsung redukuje aktualizace pro Galaxy S20 a Note 20: Měsíční zmenšeny na čtvrtletní.

Společnosti dříve nebo později zastavují podporu svých produktů a zdá se, že směřují tímto směrem i modely Galaxy S20 a Galaxy Note 20. Tyto vlajkové lodě od společnosti Samsung nabízejí špičkové…

Samsung redukuje aktualizace pro Galaxy S20 a Note 20: Měsíční zmenšeny na čtvrtletní.

Společnosti dříve nebo později zastavují podporu svých produktů a zdá se, že směřují tímto směrem i modely Galaxy S20 a Galaxy Note 20. Tyto vlajkové lodě od společnosti Samsung nabízejí špičkové technologie a vlastnosti, které uživatelé ocení. Avšak s příchodem nových modelů se stává běžnou praxí, že se starší zařízení postupně vyřazují z oficiální podpory.

Pro majitele telefonů z řady Galaxy S20 a Galaxy Note 20 to znamená, že by měli být připraveni na to, že se jejich zařízení dočkají ukončení podpory ze strany výrobce. To znamená, že už nebudou dostávat aktualizace, opravy chyb či další podpůrné služby, které byly dosud poskytovány.

Je důležité si uvědomit, že **Samsung** není jediným výrobcem technologií, který ukončuje podporu starších zařízení. Toto opatření je běžné v průmyslu a je důsledkem technologického pokroku a vývoje nových modelů a technologií.

Pokud jste majitelem telefonu z řady Galaxy S20 nebo Galaxy Note 20 a máte obavy ohledně ukončení podpory, můžete se obrátit na oficiální webové stránky společnosti Samsung, kde bývají zveřejňovány informace o **ukončení podpory** konkrétních modelů. Zde najdete informace o tom, do kdy je plánováno poskytování aktualizací a podpory a jak dlouho můžete očekávat bezproblémový provoz vašeho zařízení po ukončení podpory.

**FAQ:**

1. **Jak dlouho budou dostávat telefony Galaxy S20 a Galaxy Note 20 aktualizace po ukončení podpory?**
Po ukončení oficiální podpory mohou uživatelé očekávat ještě určitou dobu dostávat bezpečnostní aktualizace, ale funkční aktualizace již nebudou poskytovány.

2. **Je možné nadále využívat telefon po ukončení podpory?**
Ano, je technicky možné nadále používat telefon po ukončení podpory, avšak je důležité si uvědomit, že bezpečnostní rizika se s postupem času zvyšují, jelikož nebudou dostávat aktualizace.

3. **Je možné rozšířit životnost zařízení po ukončení oficiální podpory?**
Ano, existují alternativy v podobě **custom ROM** a jiných možností, které umožní uživatelům nadále využívat svá zařízení i po ukončení oficiální podpory. Je však důležité si uvědomit, že to může nést rizika a ztrátu záruky ze strany výrobce.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/samsung-slashes-galaxy-s20-and-note-20-updates-monthly-patches-now-quarterly_id156880