Samsung rozšířil své partnerství s firmou Google

Zjednodušte si komunikaci s chytrými zařízeními v oblasti chytré domácnosti a to díky propojení se systémem Matter na kterém pracovala firma Samsung s Googlem.

Je dobře, že se chytrá domácnost sjednocuje, a tedy nemusíte mít tak pro různé produkty 10 dalších aplikací, ale stačí jedna, která vše sdružuje dohromady. Takto to má být nejen u chytré domácnosti, ale i jiných platforem. Samsung tedy spolupracuje se systémem Matter, který výrazně zjednodušuje komunikaci jednotlivých ekosystému.

O co vlastně jde? Jde o systém, který spojuje produkty chytré domácnosti, a tedy musí být do něho zařazeny. Díky tomu vzniká velká kompatibilita a díky spojení Samsungu a Google budou moci lidé využívat Matter v ekosystémech SmartThings i Google Home. Produkty tak dokážou mezi sebou komunikovat a nevzniká žádná zábrana.

Často se stávalo, že lidé museli složitě nastavovat spoustu věcí a výsledkem byla nefunkční chytrá domácnost. Přitom taková chytrá domácnost dokáže velmi ulehčit práci a vy se můžete věnovat něčemu jinému.

Nový technologický standard Matter umožňuje přímé spojení jednotlivých přístrojů, a to s výraznější flexibilitou a možnosti volby. Díky tomu Samsung a Google buduje kompatibilní systém, který propojuje ekosystémy SmartThings nebo Google Home v systémech Android.

Právě po zapnutí aplikace SmartThings uživatelé uvidí zařízení, které jsou spojené systémem Matter, tedy i těch, které jsou v ekosystému Google Home. Funguje to samozřejmě i naopak. Zařízení pak jednoduše registrujete v systému SmartThings a naopak v Google Home. Obě zařízení pak ovládáte skrze jednu aplikaci.

Systém Matter, který propojuje Samsung a Google bude k dispozici v řádech týdnů.