Vypnout reklamy

Samsung se poohlíží po grafenové baterií a tím i zvýšení její kapacity. Grafen je vhodný, protože je vysoce vodivý a nepřehřívá se.

19.8.2019

Samsung se poohlíží po grafinové baterií

V době, kdy firma o této možnosti mluvila, že by nahradila klasické lithiové baterie za ty grafenové, tak všichni doufali, že i přes astronomickou cenu firma nějaké takové baterie vyrobí.

I když se to zdálo nereálné, tak možné se opravdu něco chystá a v roce 2021 by nějaká taková baterie měla být v mobilních telefonech.

Samsung 108MPx senzor
Samsung 108MPx senzor

Grafen je vysoce vodivý a elastický a jako náhrada za klasické lithiové baterie z roku 2004 by to bylo skvělé. Je to jakási forma karbonu, která může být implementovaná do menší baterie s vysokou kapacitou, rychlým nabíjením a to bez vysokých změn teplot.

Nicméně problémem je jejich cena, která je stále vysoká. Jelikož jsou telefony více náročné, tak Samsung musí pracovat s neustále se zvyšující se velikosti baterie, ale zároveň musí snížit výrobní náklady.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.