Samsung začne vyrábět druhou generaci 10nm chipsetů

Intel stále zaspává dobu a stále nevydal svůj 10nm chipset. Na PC jsou možná procesory na tomto procesu trošku složitější vyrobit, ale Samsung se rozhodl pustit do druhé generace s vylepšenou FinFET technologií. Snapdragon 835 a Exynos 8895 jsou vyrobené na 10nm LPE (Low Power Early) procesu. Druhá generace těchto chipset;u se má nazývat 10nm […]

Samsung a druhá generace 10nm procesu

Intel stále zaspává dobu a stále nevydal svůj 10nm chipset. Na PC jsou možná procesory na tomto procesu trošku složitější vyrobit, ale Samsung se rozhodl pustit do druhé generace s vylepšenou FinFET technologií.

Snapdragon 835 a Exynos 8895 jsou vyrobené na 10nm LPE (Low Power Early) procesu. Druhá generace těchto chipset;u se má nazývat 10nm LPP (Low Power Plus) s funkcí, která vylepšuje 3D strukturu FinFET procesu.

Výsledkem je 10% nárůst výkonu a o 15% lepší spotřeba elektrické energie. Tato druhá generace bude pro chipsety spíše osvěžením. Samsung se rozhodl tuto výrobu zavést do své továrny v Hwaseong, Korea. Na trh se tak budou moci dostat někdy v posledním čtvrtletí roku.

Například už jednou taková změna nastala, že přešli z LPE na LPP. Nastalo tak u telefonu Galaxy S6 a S7. Kdy Exynos 7420 (S6) byl vyroben na 14nm LPE procesu a Exynos 8890 (S7) na 14nm LPP procesu.

zdroj: Samsung