Vypnout reklamy

Samsung se připravuje na nový vývoj čipů

Samsung Exynos nebude dostupný pro vlajkové telefony minimálně v roce 2023 a 2024. Avšak Samsung vytvořil zcel nový tým pro vývoj vlastních čipů

Samsung se rozhodl zformovat zcela nový tým pro vývoj čipů v rámci mobilních telefonu. Již nyní víme, že vlajkové telefony budou mít čip Qualcomm Snapdragon a nikoliv vlastní čip Exynos, což je oproti předchozím rokům výrazná změna.

Samsung Galaxy S23 budou mít poprvé všechny Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Všechny tři telefony, které již byli v testech na Geekbench z řady Galaxy S23, tak mají SD 8G2. Samsung se však nevzdává svého vývoje. Po několika let se Samsung snažil outsourcovat výrobu Exynos čipu do Samsung System LSI divize, což je oddělená entita od Samsung MX (mobilní divize).

Podle nové zprávy Samsung formuje zcela nový vývojářský tým pro nové čipy pro mobilní divizi. Vývoj by měl vést samotný více prezident společnosti Choi Won-joon, který se připojil k Samsungu v roce 2016 a přišel od Qualcomm.

Jsou tedy zprávy o tom, že pro high-end telefony Samsung Galaxy S dorazí v roce 2025 zcela upravený nový čip. V roce 2023 a 2024 nedorazí Exynos vlajkový čip do žádného vlajkového telefonu Samsung.