Vypnout reklamy

Samsung prodal nejvíce chytrých telefonu v roce 2016, Apple je druhý

Vydáno dne: 9.3.2017

I přes velmi těžký konec roku, který potkal firmu Samsung, se i tak nebývale dařilo a jejich mobilní telefony se stále ve velkém prodávali. Prodalo se celkem 308.5 miliónů jednotek a Apple je druhý s 215.5 miliónů iPhone. Nicméně Apple z těchto dvou vydělal nejvíce. Díky vysokým cenám a hlavně maržím na jednom produktu dosáhl […]

I přes velmi těžký konec roku, který potkal firmu Samsung, se i tak nebývale dařilo a jejich mobilní telefony se stále ve velkém prodávali. Prodalo se celkem 308.5 miliónů jednotek a Apple je druhý s 215.5 miliónů iPhone.

Nicméně Apple z těchto dvou vydělal nejvíce. Díky vysokým cenám a hlavně maržím na jednom produktu dosáhl Apple vysokého zisku. Blíží se k 80% celosvětovému zisku na mobilním telefonu. Zisk firmy je tedy 53.7 miliardy dolarů.

Samsung vs Apple

Samsung vs Apple

Naproti tomu Samsung má zisk pouhých 8.3 miliardy dolarů. Zisk firmy by byl určitě větší nebýt problému s Galaxy Note7. Provozní zisk činí na jednom telefonu Samsungu 11.6% a u Apple 32.4%.

Huawei je v žebříčku třetí. Série Honor prodala 72.2 miliónů a vyšší verze Ascend 65.7 miliónů.

Další zajímavé příspěvky
Samsung ISOCELL Vizion 3D ToF senzor
Samsung ISOCELL Vizion

Samsung ISOCELL Vizion 3D ToF senzor k dispozici. U nového telefonu Galaxy S21 bude pravděpodobně nový ToF senzor od Samsungu.

Samsung odhalilo nabíječku, která nabije, telefon, sluchátka i hodinky zároveň
Samsung bezdrátová nabíječka

Samsung odhalilo novou nabíječku, která dokáže bezdrátově nabíjet tři různá zařízení. Chytré hodinky, sluchátka i telefon.

Samsung má v plánu vydat čtyři nové ISOCELL senzory kamer
Samsung ISOCELL

Samsung představuje nový kamerový senzor. K dispozici jsou celkem čtyři nové kamerové senzory, které následně Samsung bude mít v telefonech Přečíst si více

Samsung Galaxy s průhledným displejem

Samsung Gaalxy bude mít průhledný displej. Kdy takový telefon dorazí na trh není jasné, ale Samsung má na svůj telefon Přečíst si více