Samsung ukazuje na videu rozdíl mezi LCD a AMOLED

Jedná se o krátké video, které trvá 1 minutu a 30 sekund, kde se Samsung zaměřil na hlavní výhody AMOLED displeje. Soustředí se na tři obrázky, které jsou na pláži, západ slunce, nebo hluboká tma. Sami uvidíte, jak velký rozdíl mezi LCD a AMOLED displejem jsou, proto je AMOLED displej tak používaný na mobilních telefonech. […]

AMOLED displeje vs LCD

Jedná se o krátké video, které trvá 1 minutu a 30 sekund, kde se Samsung zaměřil na hlavní výhody AMOLED displeje. Soustředí se na tři obrázky, které jsou na pláži, západ slunce, nebo hluboká tma.

Sami uvidíte, jak velký rozdíl mezi LCD a AMOLED displejem jsou, proto je AMOLED displej tak používaný na mobilních telefonech. AMOLED technologie automaticky vylepšuje obraz tak, aby byl ostřejší, měl více barev, a tak pro pouhý pohled byl velmi příjemný.

https://www.youtube.com/watch?v=6Gi1nHuo-wQ

Informace ohledně AMOLED displej

Jsou dvě varianty: PMOLED (displeje s pasivní matricí), AMOLED (displeje s aktivní matricí). Základem je OLED.

AMOLED (displeje s aktivní matricí) displeje se hodí zájmena pro zobrazování velkých rozlišení, tedy videa a grafiky. Spínání každého pixelu je prováděno vlastním tranzistorem, čímž se zamezuje blikáním bodů, které mají svítit během několika po sobě jdoucích cyklů.

Ono se může zdát, že OLED displeje jsou opravdu super (odolnost, pracovní teplota, zobrazovací úhel i výrobní náklady). Tedy není důvod používat LCD. No jenže každé pro má své proti. OLED displeje disponují horší životností. Modrá barva ztrácí svou intenzitu po 1000 hodinách, zelená 10 000 hodin a červená 30 000 hodin.