Samsung podle všeho dokončil vyšetřování Galaxy Note 7 a jeho baterie

Vypadá to, že Samsung Galaxy Note 7 a jeho problémy budou již za námi. Samsung podle všeho dokončil své interní prověřování, co se stalo na telefonu Galaxy Note 7 špatně a vše naznačuje na laboratoř třetí strany Korea Testing Laboratory a UL. Zpráva neposkytuje informace veřejnosti, i když by
Samsung Galaxy Note 7

Vypadá to, že Samsung Galaxy Note 7 a jeho problémy budou již za námi. Samsung podle všeho dokončil své interní prověřování, co se stalo na telefonu Galaxy Note 7 špatně a vše naznačuje na laboratoř třetí strany Korea Testing Laboratory a UL.

Zpráva neposkytuje informace veřejnosti, i když by měla

Zpráva od Korejské testovací laboratoři neposkytuje žádné informace o tom, co Samsung objevil na rozboru Note 7 baterie. Předtím společnost informovala o tom, že veřejnosti oznámí svůj výsledek šetření ještě před koncem roku 2016. Podle posledních informací to byl právě agresivní vzhled, který nedovoloval baterii mít dostatečný prostor, což vedlo k vysokému tlaku uvnitř telefonu a právě to mohlo stát za následkem výbuchu.

Baterie se totiž zahříváním zvětšuje a tím pádem pokud neměla dostatek místa, tak vybouchla. Pouhým okem roztahování asi neuvidíte.

Samsungu se pokládají otázky, proč Note 7 vůbec pustili na trh, když ho neotestovali v rukách uživatelů, protože tato chyba byla odhalena hned poté, co byl spuštěn prodej. Tedy v září 2016.

Samsung zastavil prodeje a vyměnil telefony.

Téměř všechny telefony Galaxy Note 7 se již vrátily zpět do Samsungu a ti, kteří ho nevrátili, tak obdrží aktualizace. V Kanadě, Novém Zélandu a Austrálií vypne Wi-Fi a data, v Evropě omezí nabíjení na 30% a v US zakáže nabíjení úplně.

Telefon se stane pro uživatelé naprosto nepoužitelný díky aktualizaci