Samsung ukončuje obchod Tizen

Samsung ukončuje obchod Tizen. Již se do něho ani nepřihlásite a nestáhnete žádnou aplikaci. Pokud patříte mezi lidi, co Tizen obchod ještě mají, budete muset asi přejít na nový telefon.

Z počátkem tohoto roku jste se starší majitelé mobilních telefonu nemohli dostat do Samsung Tizen Obchodu a už to ani nepůjde, protože Samsung ukončil tento obchod a to jak pro nové, tak i pro existující uživatelé.

Už minulý rok v červnu společnost neumožnila registrace do tohoto obchodu a v obchodu mohli být už pouze existující uživatelé a mohli získat jen ty aplikace, které už v minulosti stáhli.

Nicméně na nový rok 2022 se Samsung rozhodl obchod zavřít úplně. Pokud tedy patříte mezi ty, co Tizen obchod používali, tak asi budete muset přejít na nové zařízení. Jde třeba o telefony Samsung Z série. Poslední takový telefon Samsung Z4 vyšel v roce 2017 a tedy už pro něho není ani podpora aktualizací.

Chytré hodinky Galaxy Watch 4 také upouští od Tizen systému a začínají veškeré nynější a budoucí hodinky právě na Google Wear OS.