Samsung už testuje třetí generaci čipu Google Tensor

Samsung se chystá na třetí generaci čipu Google Tensor, který bude pro telefony Pixel 8.

Samsung na nic nečeká a již se připravuje na třetí generaci čipů Google Tensor pro telefony Pixel 8. První verze tohoto čipu je k dispozici v Pixel 6 telefonech a druhá generace má být v telefonech Pixel 7, které se objeví v říjnu tohoto roku.

Podle informací serveru GalaxyClub se již na třetí generací Tensor čipu pracuje a nyní je v předběžném testování. Třetí generace Tensor čipu má kódové označení Ripcurrent a modelové označení S5P9865.

První verze Tensor čipu byl spíše takový Exynos než Google předpokládal, protože čip měl podobné problémy, které u Exynos známé, jako je problém s připojením nebo zahříváním se. Druhá verze Tensor čipu také stále nemůže dohnat výkon nynějších Snapdragon 8+ Gen 1. Doufáme tedy, že třetí verze tohoto čipu tuto mezeru smaže a bude dostatečně výkony.

Google chce vlastním čipem pomoci zlepšit funkce umělé inteligence pro telefony Google Pixel, což by s čipy, které by koupil tzv. na pultu, nemohl. Google se tak mnohem více chystá do designu takových komponent a následně výroby.

Původní Google Tensor čip byl stvořen právě u Samsungu s použitím 5nm výrobního procesu. Druhá generace pak bude na 4nm procesu a třetí generace již konečně na 3nm procesu. Čím nižší výrobní proces, tím méně energie čip spotřebuje, je menší a dokáže mít mnohem více tranzistorů.