Vypnout reklamy

Samsung uzavřel poslední továrnu v Číně

Vydáno dne: 9.10.2019

Samsung byl nuce uzavřít výrobu telefonu Samsung v Číně a veškeré telefony bude zde dovážet. Nicméně bude se jednat zájmena o prémiové telefony.

Samsung je v této chvíli největší výrobce mobilních telefonu. I přesto, že se hodně snaží, tak na Čínský trh prostě nemá. Asi před 10 měsíci byla firma Samsung nucena uzavřít továrnu v Číně a to kvůli slabé poptávce.

V létě se pak vrátili k výrobě, avšak teď to vypadá, že vše končí mnohem hůř.

Samsung totiž podle všeho ukončuje veškerou výrobu svých telefonu na území Číny. Bylo to podle všeho velmi těžké rozhodnutí. Prodeje stále nerostly a firma celou tuto výrobu musela dotovat.

Do Číny jen prémiové telefony

Firma však do Číny bude tyto telefony dovážet, ale jen ty prémiové.

Firma Samsung má tento rok prodat přes 300 miliónu mobilních telefonu a 24 – 40 miliónu mělo vyrobit ODM (továrna v Číně) a následně tyto telefony prodat v Číně, nicméně nejde to tak jednoduše.

Samsung nedokáže konkurovat firmám jako jsou Xiaomi, Huawei nebo Oppo.

Firmě Huawei se velmi daří v Číně
Firmě Huawei se velmi daří v Číně

V roce 2013 Samsung držel 20% Čínského trhu s chytrými telefony. Poté přišly značky jako Xiaomi, Huawei a Oppo a následoval pořádný pokles.

Pokles prodejů v Číně

Už v roce 2016 firma měla pouhých 4.9% trhu a následoval další pokles, kdy v roce 2018 drží pouze 1% trhu. V roce 2019 Samsung nezaznamenal ani růst po úspěšném startu Galaxy S10 a následoval sešup k 0.7%, což je asi 700 000 telefonu.

Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10

Výsledky za třetí kvartál ještě nejsou k dispozici, ale asi to bude mít co do činění s tímto čtvrtletím. Samsung v této době se snaží hlavně se svou novou sérií pro střední třídu a to je série Galaxy A.

Kdo ví, jestli se Samsung do Číny ještě podívá.

Buroň Tomáš
Tágy: