Samsung se stává nejvíce vydělávající společností na planetě

Bylo zde spousta předpovědí, jak to bude vypadat s druhým kvartálem pro Samsung a podle posledních zpráv to vypadalo opravdu velmi dobře. Společnost očekává, že překoná poslední rekordy a stane se tak nejlépe vydělávající firmou na planetě. Co je to operativní zisk? Zisk tvořený běžnými výdaji a náklady na jeho dosažení z běžné činnosti společnosti.  Analytici […]

Akcie firmy Samsung

Bylo zde spousta předpovědí, jak to bude vypadat s druhým kvartálem pro Samsung a podle posledních zpráv to vypadalo opravdu velmi dobře. Společnost očekává, že překoná poslední rekordy a stane se tak nejlépe vydělávající firmou na planetě.

Informace

Co je to operativní zisk? Zisk tvořený běžnými výdaji a náklady na jeho dosažení z běžné činnosti společnosti. 

Analytici totiž předpokládají, že Samsung bude mít větší operativní zisk, než Apple a také víc jak Facebook, Amazon, Netflix a Google. Podle všeho má Samsung mít operativní zisk 11.6 miliard dolarů a není žádným tajemstvím, že to může být i mnohem výše.

Některé čísla říkají, že to má být více jak 12.3$ miliard a to by se blížilo číslům, jako mají čtyři společnosti dohromady, jedná se tedy o Facebook, Amazon, Netflix a Google. Tyto čtyři společnosti dohromady mají operativní zisk 11.15$ miliard v prvním kvartálu roku 2017. Pro Apple bude podle všeho mít ve druhém kvartálu 10.55$ miliard operativní zisk.

Avšak největší zisk má Samsung právě z displejů. Samsung se blíží monopolu mezi malými a středně velkými OLED panely.