Samsung vyrábí Galaxy Z Roll

K dispozici máme informace, že si firma Samsung nechala registrovat ochrannou známku pro rolovací telefon s názvem Samsung Galaxy Z Roll.

Před konferencí na display week 2021 se rozhodl Samsung Display představit novou generaci OLED obrazovky. Mezi ně patřilo skládací zařízení, kde se displej vysouval.

Samsung již požádal o ochrannou známku a to Z Roll. 18. května 2021 firma Samsung Electronics podala ochranou známku pro Z Roll. Tento dokument je zazařen do třídy 9. a vypadá to, že telefon půjde použít s perem S Pen.

Podle názvu „Roll“ to tedy vypadá, že bude mít telefon displej, který se dá shrnovat. Společnost Samsung tak hodlá umísťovat své rolovací telefony do stejné série. Už v listopadu minulého roku to vypadalo, že něco takového dorazí.

Je tedy možné, že více informací o Z Roll se dozvíme v srpnu 2021. Podle fotografií půjde tento telefon vysouvat do boku, kdy se zvětší asi o 30%. Již v roce 2019 se o tomto telefonu mluvilo i v roce 2020 se tento telefon ukázal jen omezené skupince lidí a to na CES.

Samsung není jediným výrobcem těchto rolovatelných telefonu. Patřila tady i LG, ale ta oficiálně ukončila výrobu chytrých telefonu.

Zdroj