Vypnout reklamy

Samsung vyrobil 10 000 PPI OLED displej

Vydáno dne: 9.12.2020

Samsung pracuje na projektu displeje OLED, který zvládá svítivost 10 000 PPI a tím pádem je i vysoká hustota pixelů v displeji. Eliminuje tzv. dveřní efekt.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Inženýři ze Standfordu a Samsungu pracovali na novém projektu a jsou již připraveni tento projekt ukázat světu. Jedná se o displej, který má doposud největší hustotu pixelů na světě a to 10 000 PPI.

Jedná se o technologií, která je založena na ultratenkých solárních panelech a jedná se tak o zcela novou architekturu pro OLED displeje. Teoreticky se dá takový displej použít pro TV, chytré telefony, VR a další.

Tato technologie má za úkol eliminovat efekt dveřní obrazovky. Je to efekt, který je patrný zájmena v brýlích virtuální reality. Mezi jednotlivými pixely jde vidět mezera a to zpozorujete právě díky tomu, že jste kousek od obrazovky. V dnešní době neexistuje nic, co by tuto mezeru odstranilo, až tato technologie.

Problémem je, že nevíme jistě, jestli v této situaci se dostane mezi obyčejné zákazníky. Důvodem je velká spotřeba energie a výpočetního výkonu. Je potřeba řídit spoustu pixelů a bohužel v této chvíli není úplně jasné, jestli by to současný hardware zvládl.

Zdroj

Buroň Tomáš

Zavítejte i na další novinky níže