Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Samsung vysvětluje, jak používá AI pro vylepšení portrétových fotek u Galaxy S21

Samsung vysvětluje, jak používá AI pro vylepšení portrétových fotek u Galaxy S21

Vydáno dne: 11.2.2021

Samsung vysvětluje, jak se využívá umělá inteligence pro vylepšení portrétových fotek u telefonu Galaxy S21.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Neustále slyšíme o vylepšeném fotoaparátu s umělou inteligencí. Zní to však jako nějaké kouzlo. Samsung nyní ukázal detailní vysvětlení, jak se taková uměla inteligence u Galaxy S21 využívá.

Proces selfie kamery je celkem přímočarý. Prvně software detekuje tváře a označí si je pro další zpracování (nazývá se to segmentací). Ve druhém kokru přistoupí na zlepšení vlasů, tváře, očí. Kamera také zlepšuje vyvážení bílé k tomu, aby se dosáhlo přirozené barvy pleti i v horších světelných podmínkách.

Portrétový mód je trošku jiný. Začíná segmentací, takže v dalším zpracováním ví telefon, kdo jsou na obrázku lidé, kdo je zvíře a co je jenom pozadí. Tato segmentační mapa se tvoří proto, aby se pak použila v poslední výsledné mapě.

Dalším krokem je “tri-map”, což je důležité pro zvýraznění okrajů mezi subjektem a pozadím. Díky tomu pak telefon ví, kde jsou vlasy, a tvář tak, aby se zamazalo pozadí hry a neudělala se chyba. V poslední části se vypočte hloubka a vypočítají se vzdálenosti objektů.

Jak jsme psali, tak právě u starších telefonu Galaxy jsme se mohli setkat s artefakty, kdy třeba vlasy byly rozmazané namísto pozadí. Nicméně Samsung tuto mapu vylepšil a nyní softwarově velmi dobře odděluje pozadí od hlavního objektu.

Telefon následně odešle tuto mapu a aplikuje na ní vylepšení, aby mohlo dojít k rozmazaní pozadí. Všechny vrstvy a kroky jsou vytvořeny během 3 sekund.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)

Populární příspěvky