Vypnout reklamy

Samsung vyvíjí „Armor“ rám pro Z Flip a Z Fold

Podle veškerých informací Samsung v létě 2021 představí nové skládací telefony a to Z Flip 3 a Z Fold 3. Kromě toho jsme se také dozvěděli, že si firma nechala patentovat název „Armor“ frame, tedy rámeček, který je extra silný. Nové telefon budou mít UTG technologií, tedy ultra tenké sklíčko. Obrazovka je tak mimořádně odolná proti poškrábání.

Tyto skládací telefony pak chce Samsung dovybavit silným rámečkem, z čehož vyplývá i žádost o patent v Koreji, Evropě i Americe.

Tato žádost byla podaná 13. dubna 2021. Ve stejný den bylo požádáno jak v Koreji, tak i v EU a USA. Jedná se o popis rámečky chytrých telefonu. Má se jednat o tzv. brnění, takže očekáváme extra silný rámeček.

Samsung v minulosti používal plastové i kovové a dokonce hliníkové rámečky. Hliníkový rám se používá u vlajkových telefonu i právě u Z Fold 2 a Z Flip. To se má však změnit, protože hliníkový rám časem ztrácí své vlastnosti.

Vyrobeno podle vojenských standardů? I to je možné.

Není však známo z jakého materiálu bude tento „Armor“ rám vyroben. Může se jednat o robustní rám splňující vojenské standardy MIL-STD-810G a byl by tak odolný proti mrazům.

Nicméně aby se pak nestalo to, že telefon bude příliš těžký. Tento typ rámečku se nyní očekává právě u Z Flip 3 a Z Fold 3. Uvidíme tedy, co z toho na konec bude.

Nové telefony se mají představit v červenci 2021.

Zdroj