Vypnout reklamy

Samsung vyvíjí fotoaparát pod displejem u Note 21

Samsung podrobně ukazuje, jak bude poskytovat selfie kameru pod displejem telefonu Galaxy Note 21. V polovině roku 2019 se o to pokusila firma Oppo i Xiaomi, kdy ukázaly prototyp takového telefonu. Nicméně kvalita fotek nebyla příliš dobrá.

Největší problém dělala propustnost světla. Technologie tak nebyla odladěná a jiní výrobci se snaží o lepší výsledek.

O něco takového se snaží i Samsung. Neviditelná kamera pod displejem. Samsung již získal patent a nyní máme k dispozici fotografie, jak chce firma Samsung nechat zmizet fotoaparát pod displejem. Vytvoří tak design, kde není rámeček a zároveň je obrovská obrazovka při stejné velikosti telefonu.

Patent vystupuje pod názvem „Display Device“ a podala ho společnost v květnu 2020 na USPTO. Dokumentace byla pak zveřejněna na konci roku 2020.

Samsung to vymyslel tak, že má telefon dvě zobrazovací části. První část je ta hlavní, kde je hlavní obrazovka a druhá část displeje má vyšší propustnost světla. Díky tomu by se měl vyřešit problém s nekvalitními fotografiemi.

Infračervený senzor pro analýzu vzdálenosti objektů

Je tedy možné, že tady bude i infračervený senzor s vlnovou délkou infračerveného paprsku. Bude přijímat světlo, které se odráží od objektu, který fotíte. Díky informacím ohledně intenzity odraženého světla pak lze vypočítat vzdálenost mezi telefonem a objektem. S touto technologií je pak snadnější identifikovat objekty / lidi v záběru.

Firma na tomto pracuje od roku 2016, ale nyní si nechala technologií patentovat.

Vypadá to také tak, že právě telefon Galaxy Note 21 Ultra bude mít s největší pravděpodobnosti selfie kameru pod displejem.

Zdroj