Vypnout reklamy
31.7.2019

Samsung začíná vyvíjet LPDDR5 s 12GB RAM

Samsung oznámil, že začíná vyrábět nové 12GB LPDDR5 DRAM pro mobilní telefony, které jsou hlavně optimalizované pro umělou inteligenci a 5G technologií v telefonech.

Právě je možné, že LPDDR5 bude umístěn v nových telefonech Note 10, který se představí za týden. Nová verze LPDDR dorazí po 6 měsících, co byl představen 12GB LPDDR4X a datovou propustnosti 5500 Mb za sekundu. LPDDR5 má být o 30% rychlejší.

Nové paměti LPDDR5 jsou vyrobeny na druhé generaci 10 nm procesu. Díky tomu jsou nové RAM čipy připravené pro nahrávání ve vysokém ultra rozlišení a strojové učení. Nechybí ani prodloužení životnosti baterie díky nižší spotřebě.

Větší rychlost

Samsung říká, že 12 GB LPDDR5 dokáže přetáhnout 44 GB dat za sekundu. Nový čip spotřebuje o 30% méně energie. Jde tedy o zcela nový okruhový design s vylepšeným taktováním. Podle poptávce se Samsung zařídí a možná výrobu přesune i do druhé továrny v Pyeongtaek. Společnost se také chystá na 16 GB LPDDR5.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.